Мережева сонячна електростанція (без резерву)
Як це працює:
Мережева сонячна електростанція складається всього з двох основних компонентів (мережевого інвертора та сонячних панелей). Для монтажу та повноцінної експлуатації мережевої станції додатково потрібно: системи кріплення сонячних панелей, кабель для сонячних систем, конектори, запобіжники, роз’єднувач постійного струму, пристрої захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП), автоматичні вимикачі, пристрій контролю фаз.
Мережевий інвертор підключається до електромережі споживача. Прилад обліку електроенергії повинен бути придатний для обліку генерації енергії в електромережу. Включений в електромережу інвертор перетворює постійний електричний струм від сонячних панелей в змінний 220 (380) Вольт, синхронний по фазі й частоті, з електромережею струм. В електромережі електрострум інвертора складається з мережевим електрострумом. Якщо через навантаження споживача сила струму буде менше ніж сила струму інвертора , невитрачена частина струму буде протікати в зовнішню електромережу через прилад обліку електроенергії, а сам прилад обліку буде підраховувати генерацію енергії в електромережу.
Розподіл виробітку електроенергії по місяцях буде нерівномірним, і максимальний виробіток буде в літні місяці.
Мережева сонячна електростанція + резерв
Як це працює:
Мережева сонячна електростанція з функцією резервного живлення складається з сонячних фотоелектричних панелей підключених до мережевого інвертора з резервною функцією і акумуляторних батарей. Для монтажу та повноцінної експлуатації мережевої станції додатково потрібно: системи кріплення сонячних панелей, кабель для сонячних систем, конектори, запобіжники, силові кабелі для акумуляторів й акумуляторні перемички, роз’єднувач постійного струму, пристрої захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП), автоматичні вимикачі, пристрій контролю фаз.
Мережевий інвертор підключається до електромережі споживача. Прилад обліку електроенергії повинен бути придатний для обліку генерації енергії в електромережу. Включений в електромережу інвертор перетворює постійний електричний струм від сонячних панелей в змінний 220 (380) Вольт, синхронний по фазі й частоті ,з електромережею струм. А також генерує змінний струм на вихід резервного живлення. В електромережі електрострум інвертора складається з мережевим електрострумом. Якщо через навантаження споживача сила струму буде менше ніж сила струму інвертора, невитрачена частина струму буде протікати в зовнішню електромережу через прилад обліку електроенергії, а сам прилад обліку буде підраховувати генерацію енергії в електромережу. Паралельно інвертор заряджає акумулятори від сонячних панелей. При відсутності зовнішньої напруги, інвертор забезпечить живлення навантаження через окремий (резервний) вихід змінного струму від акумулятора і сонячних панелей.