Наша галерея

Наші Контакти

м. Львів, вул. Патона 2/4, Україна, 79040

Водопідготовка – обробка води, що надходить з природного вододжерела, для приведення її якості у відповідність до вимог технологічних споживачів. Може здійснюватися на спорудах або установках водопідготовки для потреб комунального господарства, практично у всіх галузях промисловості (наприклад, теплогенеруючих підприємств). Для оцінки якості питних вод використовуються різні способи, які передбачають вивчення гідрохімічних, мікробіологічних та інших показників.

Етапи водопідготовки

Водопідготовка включає наступні основні способи обробки:

  • механічне очищення від нерозчинених забруднень (сміття, піску, іржі, окалини, крупно- і дрібнодисперсних суспензій);
  • освітлення (видалення з води коагуляцією, відстоюванням і фільтруванням колоїдних і суспендованих забруднень);
  • пом’якшення (усунення жорсткості води осадженням солей кальцію і магнію, вапном і содою, або видалення їх з води катіонуванням);
  • знесолення і знекремнювання (іонний обмін або дистиляцією у випарник);
  • видалення розчинених газів (термічним або хімічним способом) і оксидів заліза, марганцю і міді (фільтруванням).
  • біологічне очищення води від бактерій, вірусів та інших мікроорганізмів. В даний час в основному використовується хлор, озон і УФ-стерилізація. Проводяться досліди з ультразвуком.
  • покращення органолептичних властивостей води (видалення з води речовин, що додають воді запах (сірководень, хлор), і ряду органічних речовин).

У промислових комунікаціях в процесі роботи виникають різні відкладення. Вони ускладнюють рух води і зменшують теплопередачу.

Також значною проблемою є корозія. Саме тому системи водопідготовки вкрай необхідні на підприємствах. Вони дозволяють значно підвищити ефективність роботи обладнання.

Вода обов’язково повинна пройти через систему очищення. Це гарантує усунення величезної кількості неорганічних і органічних домішок.

Останнім часом спостерігається використання мембранних технологій. Це промислові фільтри, які мають спеціальні елементи. Вони відрізняються досить високою стабільністю, що забезпечує відмінну продуктивність.

На сьогоднішній день системи водоочищення та водопідготовки бувають двох видів: хімічна і фізична. Або ж реагентному і безреагентна.

Консультації та замовлення +38 (097) 097-00-28

    Системи і устаткування для водопідготовки

    Спеціальні системи дозволяють не тільки пом’якшити воду і запобігти утворенню накипу, але і знищити хвороботворні бактерії. На сьогоднішній день існує кілька способів.

    Системи водопідготовки і очищення води включають такі частини:

    • механічну фільтрацію;
    • освітлення;
    • знезалізнення;
    • пом’якшення;
    • УФ-знезараження;
    • технологію зворотного осмосу;
    • корекцію кислотності і лужності.

    До складу спеціальних систем, як правило, входять різні установки і фільтри. Кожен апарат виконує свої функції.

    Найбільш поширене обладнання для водопідготовки – це:

    • балонні фільтри;
    • пом’якшувачі;
    • УФ-знезаражувачі.

    Застосування комплексної очистки забезпечує високу якість води. Воно визначається, виходячи з пред’явлених вимог. Вибір спеціального оснащення залежить від декількох факторів.

    Слід враховувати, в першу чергу, індивідуальні особливості підприємства, а також орієнтуватися на хімічний аналіз і необхідні показники.

    Системи сприяють нормальній безаварійної роботи технологічного оснащення, дозволяють запобігти утворенню відкладень на внутрішніх частинах поверхонь.

    Водопідготовка і водоочищення для кожного застосування в промисловості мають свої відмінності. Тому системи припускають використання різного оснащення.

    СТАНЦІЇ ВОДОПІДГОТОВКИ

    Споживання брудної води призводить до негативних наслідків. Спеціальні установки дозволяють очистити її від домішок, гарантуючи високу якість.

    Станції водопідготовки є майданчики з приготування питної води. На їх спорудах відбуваються процеси, які дозволяють встановити нормальний рівень якості.

    Як показує статистика, стан питної води в країні дуже низька. Тому необхідна її обов’язкове очищення.

    Станції водопідготовки води бувають декількох типів: контейнерні і модульно-блочні. Останнім часом такі споруди знаходяться в зношеному стані, що часто призводить до негативних наслідків.

    Сучасні установки підходять для вирішення завдань по отриманню води заданої якості при її використанні з будь-якого джерела.

    Контейнерні станції встановлюються поруч з артезіанськими свердловинами, водонапірними вежами і природними водоймами.

    Блочно-модульні споруди використовуються в населених пунктах і на промислових об’єктах, які віддалені від комунікацій.

    ВОДОПІДГОТОВКА В КОТЕЛЬНЯХ

    Очищення води від домішок в котельних вкрай необхідна. Наявність домішок, солей і мікроорганізмів призводить до погіршення теплопередачі і, як наслідок, до зносу устаткування. Це в кращому випадку. У гіршому – матеріал може розтріскатися або розірватися.

    Установки водопідготовки для котельні включають різні фільтри і спеціальне оснащення:

    • пом’якшувачі;
    • балонні фільтри;
    • УФ-знезаражувачі.

    Широко застосовуються балонні фільтри. Вони працюють на основі принципу механічної фільтрації. Окремі моделі також можуть виконувати функцію знезаражувача. Таке обладнання популярно тим, що має невисоку вартість і відрізняється практичністю.

    Використання пристроїв мембранної водоочистки дозволяє запобігти формуванню накипу в трубопровідних опалювальних системах і котлах.

    Сучасні пом’якшувачі забезпечуються спеціальним блоком автоматики. Його застосування гарантує зручність керування приладом.

    Ультрафіолетові знезаражувачі сприяють швидкому очищенні води від різних різновидів хвороботворних бактерій, а також солей важких металів. Дуже часто застосовуються ртутні бактерицидні лампи. Однак вони можуть працювати тільки в умовах низького тиску.

    ВИБІР ОБЛАДАННАННЯ ВОДОПІДГОТОВКИ

    Вибір обладнання, яке дозволить максимально якісно очистити вод, є процесом відповідальним. Неправильно підібране пристосування буде працювати неефективно і може тільки нашкодити. При виборі обладнання необхідно враховувати особливості води, яку необхідно буде очищати, тобто необхідно визначитися, від яких забрудненні необхідно буде очищати воду і для яких цілей вона буде використовуватися. Також необхідно враховувати продуктивність системи, її розміри і можливості монтажу. Щоб підібрати ідеальний варіант для конкретних цілей, найкраще довіритися професіоналам.

    як ми працюємо

    Етапи робіт по Вашому об'єкту

    кроки
    01
    крок

    Планування проекту

    Ми узгоджуємо з Вами етапи впровадження системи та данні для проекту

    02
    крок

    Проектування

    Розробляємо проект та постачаємо необхідні матеріали та обладнання. Доставка обладнання на об'єкт

    03
    крок

    Монтаж

    Проводимо монтажні роботи обладнання та пуско налагоджувальні роботи на об'єкті

    Консультації та замовлення опалення +38 (097) 097-00-28