Наша галерея

Наші Контакти

м. Львів, вул. Патона 2/4, Україна, 79040
office@teplovam.ua

Регулювання системи опалення здійснюється по одному з двох параметрів

 • Температурі зовнішнього повітря
 • Температурі всередині приміщення

Вважається, що більш комфортні умови в приватному будинку можна отримати при зміні температури теплоносія в залежності від умов всередині приміщення. Пояснюється це просто: тепловтрати не завжди лінійно залежать від температури зовнішнього повітря: необхідно враховувати швидкість вітру і розташування будови щодо сторін світла тощо.
Регулювання системи опалення має на увазі приведення процесу споживання теплової енергії у відповідність з реальними потребами в ній. Простий приклад: чим холодніше на вулиці, тим інтенсивніше повинна працювати опалювальна система і, навпаки, при підвищенні температури повітря в будинку вище граничного значення, температура теплоносія в приладах опалення повинна знижуватися.

Найпростіший спосіб регулювання системи опалення полягає в ручному управлінні роботою котла і опалювальних приладів: жарко в будинку, можна перекрити вентиль подачі теплоносія в прилад опалення, в результаті чого зворотна вода повернеться в котел гарячої, що призведе до відключення котла або до зменшення витрати палива.

Ще більш простий спосіб регулювання системи опалення полягає в тимчасовому відключенні котла і включення його в роботу при зниженні температури в приміщенні. На сьогоднішній день подібне «ручне управління» застаріло і вести про нього мову можна тільки стосовно до приладів опалення, які не мають систем автоматичного контролю, наприклад, до твердопаливних котлів

Регулятори для котлів 1

Сучасні системи регулювання опалення вирішують одночасно два завдання:

 • Дозволяють створити ідеальні комфортні умови у Вашому будинку, підтримуючи в ньому заданий рівень температури.
 • Оптимізують витрати на паливо, і, як наслідок, знижують витрати на опалення

Регулювання під час експлуатації

Також відомий і інший спосіб – експлуатаційне керування. Як випливає з назви, регулювання системи опалення проводиться під час її роботи. Це необхідно, щоб робити настроювання в міру необхідності. Наприклад, якщо є потреба збільшити кількість тепла, або відповідно зменшити його (в залежності від температури повітря на вулиці і метеорологічних умов). Зміна кількості утвореного теплоносія, забезпечується за рахунок регулювання температури, або ж шляхом зміни витрати теплоносія. Таким чином, можна умовно розділити на «якісний» і «кількісний» варіанти здійснення контролю системи.

Індивідуальне регулювання системою опалення

Даний спосіб регулювання системи проводиться вручну за допомогою клапанів і кранів, і автоматично при зміні температури повітря в квартирі. У розгалужених системах необхідно змінити витрату теплоносія – це повинно спростити завдання регулювання.
Регулювання системи опалення в приватних будинках вимагає знань про особливості індивідуального водяного опалення. Основне завдання системи полягає в забезпеченні оптимального мікроклімату для всієї родини. На жаль, досить часто опалення виходить з-під контролю. Найчастіше, неправильна експлуатація та несвоєчасна коригування параметрів ведуть до неефективності показників. Причинами також можуть бути помилки, допущені при проектуванні опалення, або погане утеплення.

Як показує практика, під час проведення системи опалення люди не задаються питанням розрахунків. Фахівці, які займаються монтажем, вважають за краще робити все досить *оперативно*, за рахунок чого страждає точність. Як результат, в одній кімнаті може бути прохолодно, а в іншій – надто жарко. Комфорту в такому випадку можна не чекати і економії відповідно також.

При оцінці якості роботи системи і економічності її експлуатації слід враховувати всі параметри і особливості вашої системи опалення. Незалежно від джерела живлення (електричний котел, газовий, твердопаливний тощо), система повинна працювати чітко із встановленими параметрами, тому правильне регулювання – запорука теплого, затишного будинку і економії Ваших коштів.
Так як вартість теплоносіїв стрімко росте, залишається питання в енергозбереженні будинку.
Найпростіший спосіб відрегулювати циркуляцію теплоносія – використовувати термостат, розташований на котлі . Це свого роду важільний пристрій, який дозволить зменшити температуру теплоносія і в такий спосіб відбудеться зниження температури в будинку. Також при необхідності можна підвищити рівень нагріву теплоносія і за рахунок цього підвищити температуру повітря в будинку. Раціонально витрачати енергоресурси, Вам допоможе терморегулятор для котла опалення (термостат), що дозволяє контролювати і підтримувати встановлений режим температури повітря в опалювальному приміщенні.

Панель керування газовим котлом

Регулятори для котлів 2
Котел Vaillant atmoTEC pro
Регулятори для котлів 3
Котел Viessmann Vitopend 100

Терморегулятор призначений для автоматичного підтримання заданого значення температури, або її зміни за заданими параметрами.

Одним з важливих чинників зниження витрат є застосування автоматики – електронних регуляторів і програматорів, які забезпечують оптимальне використання енергоресурсів.

Інтеграція в опалювальну систему регулятора температури повітря дозволить мінімізувати витрати, точно регулюючи кількість теплової енергії, необхідної для підтримки комфортної температури повітря в приміщенні або води в контурі гарячого водопостачання.

У широкому асортименті автоматичних пристроїв, що пропонує компанія «ТеплоВам» представлені, як прості регулятори температури прямої дії, що спрацьовують при досягненні теплоносієм температури, встановленої користувачем, так і більш складні програмовані системи, що дозволяють задати температуру для кожного конкретного відрізка часу.

Використовуючи представлені нами засоби автоматизації в комплексі з високоефективним опалювальним устаткуванням, ви економите ще більше завдяки оптимальному і раціональному використанні теплової енергії в залежності від часу доби, погодних умов та інших факторів

Види термостатів для котлів опалення

Оснащення опалювального обладнання термостатами дозволяє підтримувати в приміщенні заданий температурний клімат з точністю від 1 до 0,5 градусів. Вони керують роботою опалювальної системи. Розрізняють:

 • Електромеханічні термостати
 • Електронні термостати.

У конструкції механічного термостата для котла опалення є клавіша включення/вимикання і поворотна кнопка для управління температурним режимом.

МЕХАНІЧНИЙ ТЕРМОСТАТ

Найпростіший тип термостата — це механічний

Використовуючи МЕХАНІЧНИЙ ТЕРМОСТАТ, можна задати прийнятний температурний режим шляхом повороту круглої кнопки з поділками, яка має з’єднання з мембраною. Таким чином, відбувається наближення або видалення мембрани стінок до керуючого пристрою: так ми налаштуємо температуру, при якій буде відбуватися з’єднання або розрив контакту.

Електронні або програмовані термостати мають більш досконалу будова, але досить зручні, прості і зрозумілі у використанні. З їх допомогою можна налаштовувати добовий цикл температур і навіть тижневе програмування: в цьому випадку котел буде автоматично перемикатися на заданий режим. Такі пристрої можуть регулювати відповідно, як всю систему опалення, так і окремі нагрівальні пристрої.

КЛАСИФІКАЦІЯ ТЕРМОРЕГУЛЯТОРІВ

Для перших важливе значення має з’єднання провідників, а також зовнішній захист від механічних пошкоджень. Від цього залежить якість поданого від котла на контролер сигналу, який сповіщає про надходження теплоносія в контур системи опалення.

дротове управління

В бездротовому термостаті для котла управління відбувається за рахунок передачі радіосигналу. Такий пристрій має відповідно дві частини, одна з яких монтується в безпосередній близькості з котлом опалення, з’єднуючись з клемами обладнання. Друга частина розташовується в приміщенні. Між двома пристроями є виділений радіоканал зв’язку . Блок управління оснащений дисплеєм і клавіатурою управління. Або ж ще один варіант.

дистанційне управління

 

дистанційне SMART управління через мережу Wi-Fi

ДРОТОВИЙ ТИЖНЕВИЙ ПРОГРАМОВАНИЙ ТЕРМОРЕГУЛЯТОР

 

AURATON 2030


Vaillant calorMATIC VRC 370 для котлів з шиною eBUS

БЕЗДРОТОВИЙ ТИЖНЕВИЙ ПРОГРАМОВАНИЙ ТЕРМОРЕГУЛЯТОР

 

Auraton 2030 RTH

 

Бездротовий (радіокерований) тижневий терморегулятор COMPUTERM Q7RF

В залежності від ступеня автоматизації, термостати можуть бути:

 

 • Цифровими
 • Аналоговими

В основі роботи цифрових пристроїв лежить сигнал мікросхем, завдяки чому прилад може фіксувати і застосовувати кілька заданих режимів, а керування аналоговими термостатами, здійснюється вручну за допомогою механічного регулятора, сполученого з реостатом.

Переваги “бездротових” програмованих електронних терморегуляторів

Використання цих терморегуляторів дає можливість не тільки керувати роботою опалювальних пристроїв, але і робити це дистанційно. Електронне керування дає можливість змінювати різні режими роботи котла в залежності не тільки від температури, але і від певного часу доби.

Програмований електронний терморегулятор дозволяє задавати необхідний комфортний режим опалення на відповідний період часу

Придбавши бездротовий терморегулятор у Інжинірингової компанії ТеплоВам для газового котла з програмованими функціями, Ви можете розраховувати на значну економію енергоресурсів і комфортну температуру у Вас вдома! Придбання відносно дорогого пристрою виправдовує себе протягом кількох опалювальних сезонів.

Сучасні моделі терморегуляторів оснащені GSM-зв’язком, що дозволяє передавати інформацію на мобільний телефон за допомогою миттєвих sms-повідомлень. Враховуючи той факт, що котли провідних виробників підтримують технологію Wi-Fi, а їх електронний блок управління пов’язаний з терморегулятором, можливо настроювати роботу опалювального обладнання з мережі Інтернет за допомогою спеціальних додатків для Ваших смартфонів. З кожним роком відомі виробники терморегуляторів все більше вдосконалюють систему керування комфортом у Вашому будинку за допомогою мережі Wi-Fi. І таке розумне рішення, як SmartHouse система керування Розумним Будинком вже не є новинкою на нашому ринку технологій.

Приклади терморегуляторів з можливістю управління через Ваш смартфон та через мережу Wi-Fi

  

На фото вказаний Vaillant eRelax – регулятор для котлів з шиною eBus з можливістю дистанційного керування через інтернет

Особливості регулятора

 • Регулятор для котлів з шиною eBus з монокристалічним дисплеєм
 • Віддалений контроль і управління опаленням і ГВП з будь-якої точки через смартфон або планшет
 • Погодозалежне управління. Визначення зовнішньої температури через інтернет
 • Моніторинг споживання енергії
 • Тимчасові настройки режимів опалення та нагріву гарячої води
 • Додаток для IOS і Android
 • Доступ до управління системою опалення для декількох користувачів
 • Можливість управління кількома системами з одного смартфона

 

Терморегулятор DEVIreg Smart з Wi-Fi

Особливості регулятора

 • Просте і інтуїтивно зрозуміле управління з сенсорного екрану
 • Витончений, стильний дизайн, сумісність з усіма рамками з отвором 55 х 55 мм
 • Самий витончений і елегантний контролер з пропонованих на ринку
 • Лічильники споживання енергії за 7 днів / 30 днів / протягом терміну служби допомагають заощадити
 • Система виявлення відкритого вікна автоматично відключає підігрів підлоги, якщо відкривають вікно.
 • Режим «У від’їзді»
 • Управління опаленням з будь-якої точки світу, в будь-який час
 • Один терморегулятор DEVIreg Smart може підключитися до 10 мобільних пристроїв за допомогою DEVIsmart App
 • З одного програми DEVIsmart ви можете контролювати стільки приміщень і стільки терморегуляторів DEVIreg Smart, скільки вам потрібно.

Зручна система експлуатації, відсутність необхідності в прокладанні великої кількості кабеля, управління устаткуванням в автоматичному режимі є важливими плюсами застосування бездротового кімнатного термостата для газового котла. Терморегулятори нового так званого Smart покоління дозволяють з легкістю і без жодних зусиль керувати мікрокліматом приміщення через спеціальні програми/додатки з допомогою вашого смартфону

Переваги та недоліки

Загальні переваги терморегуляторів полягають у наступному: програмовані погодозалежні регулятори зберігають комфортний мікроклімат у Вашому приміщенні. Тобто зменшується витрати на енергоносії, а тепловий комфорт в приміщенні відповідно збільшується. Економляться Ваші грошові витрати. Також регулятор запобігає можливому виникнення аварійних ситуацій в системі опалення. Просто встановлюються і підключаються, легкі в обслуговуванні і без жодних зусиль легко керуються. Підтримують систему опалення в постійному безперебійному робочому режимі. Набагато простіші в використанні електронні терморегулятори, так як вони мають великі переваги. Їх легко переналаштувати і поміняти режими. Ці прилади оснащені таймером, який буде змінювати температуру в залежності від того, який день, будній чи вихідний. Або ж буде змінювати режими взагалі в залежності від дня і години відповідно до способом життя господарів. Особливо це підходить тим, хто працює неповний робочий день або по змінах.

З недоліків програмованих кімнатних терморегуляторів можна виділити, мабуть, можливу несумісність останніх з котлами в залежності від їх виробника.

Поради щодо вибору

Відомо, що для більшості моделей котлів підходять різні варіанти терморегуляторів, але вимоги до комфорту у всіх індивідуальні. Щоб зрозуміти який терморегулятор підійде саме Вам, дайте собі відповідь на кілька простих питань:

 1. Для мене важливіша вартість регулятора чи ціна яку я буду платити за комунальні послуги поставивши його. Якщо 1-ше – то просто виберіть найдешевший дротовий чи бездротовий варіант регулятора, він вже вам дасть значну економію коштів на опалення.
 2. Для мене важливіше термін окупності регулятора чи комфорт який я отримаю встановивши його. Якщо термін окупності, то зверніть увагу на регулятори з можливістю встановлення тижневого графіку температур, в тому числі нічного режиму та режиму «Відпустка». Якщо комфорт, то зверніть увагу на регулятори з управлінням зі смартфона, можливістю покімнатного/поповерхового встановлення температур та корегування подачі теплоносія відносно погодніх умов (температури на вулиці) на випередження зміни кімнатної температури.

Консультації та замовлення +38 (097) 097-00-28

  Чому саме наша компанія?

  Чому вам слід співпрацювати саме з нами? Влучне запитання!

  Тому що ми є ще одним бар’єром, фільтром для неякісної продукції чи послуг. Звернувшись до нас ви зможете бути до кінця впевнені у кожному приладі чи системі, встановленій у вашому будинку. Ми пропонуємо вам лише найкраще, лише схвалене нашими спеціалістами.

  Майстри компанії «ТеплоВам» мають багаторічний досвід роботи. А завдяки цьому кожна робота у вашому домі буде виконана якісно та оперативно.


  як ми працюємо

  Етапи робіт по Вашому об'єкту

  кроки
  01
  крок

  Планування проекту

  Ми узгоджуємо з Вами етапи впровадження системи та данні для проекту

  02
  крок

  Проектування

  Розробляємо проект та постачаємо необхідні матеріали та обладнання. Доставка обладнання на об'єкт

  03
  крок

  Монтаж

  Проводимо монтажні роботи обладнання та пуско налагоджувальні роботи на об'єкті

  Консультації та замовлення опалення +38 (097) 097-00-28