Наш ворог підступний і не маючи змоги перемогти на полі бою, воює спершу з нашими дітьми та літніми, закидає бомбами школи та пологові будинки. От тепер бореться з нашою інфраструктурою, знищуючи електричні мережі. Це важко пояснити на словах, чому нас таким чином не перемогти! Не перемогти!, бо не тільки наші воїни не переможні, але й усі люди в тилу націлені на перемогу.
Націлений на перемогу і ТеплоВам – кожного дня приймаючи виклики в енергетичній сфері – забезпечуючи наших клієнтів економним теплом, гарячою водою і також безперебійним живленням електрикою. Це наша боротьба – боротьба на технічному фронті!
Через обставини, що склались через вимушені відключення – планові чи аварійні – багато українців на довгі години поринають у темряву. Хотілось би дати кілька порад та обговорити можливі варіанти безперебійного електропостачання будинку чи квартири.
Запропонуємо нашим клієнтам деякий перелік, виходячи із критерію доступності того чи іншого обладнання та можливості встановлення.
Генератори
Для приватних будинків і в деяких випадках, навіть для квартир, можна застосувати джерела енергії на основі двигунів внутрішнього згорання – це різного роду генератори (бензинові, дизельні, газові та комбіновані). Але, це якщо ви подбали про техніку безпеки. Адже бензинові та дизельні генератори можна використовувати тільки на відкритому повітрі, або ж із ПРАВИЛЬНОЮ організацією виводу вихлопних газів. А ще потрібно подбати про техніку безпеки поводження з пальним.
Отже, для забезпечення основних потреб, як от опалення електрорадіаторами, освітлення та забезпечення нагріву води, можна застосовувати генератори з прямим перетворенням. Такі пристрої не завжди витримують чисту розгортку струму – т.зв. синусоїду. А це може бути критичним для заживлення деяких приладів – як от газові котли чи холодильники.
Натомість генератори з подвійним перетворенням, або ще їх називають інверторні, легко забезпечують як простих споживачів, так і вимогливих до синусоїди.
Щоб вибрати правильний генератор для приватного будинку або вашого бізнесу, зверніться до професіоналів, або ж обирайте виходячи із потрібної потужності генератора.
Інвертор або Джерело Безперебійного Живлення (ДБЖ)
Ще одним варіантом, доволі поширеним, є різного роду джерела безперебійного живлення (ДБЖ) на основі попередньо накопиченої енергії (блоки з акумуляторами, що здатні заряджатись від одного чи кількох джерел).
Найпоширенішими можуть бути т.зв. цифрові генератори або POWERбанки з вбудованими акумуляторами. Це, як правило, більш зручна та компактна форма ДБЖ у порівнянні з такими, що мають зовнішні акумуляторні батареї.
Такі джерела адаптовані до розміщення в будинку чи квартирі (в житловій зоні) і обладнання безпечними акумуляторними батареями. Натомість ДБЖ з зовнішніми акумуляторами потребують правильного вибору перетворювача та батареї. Мають певні застереження щодо розміщення в житловій зоні. Але їх перевагою є можливість масштабування потужності за допомогою вибору потужності інвертора та типу та кількості акумуляторних батарей. Для такого типу ДБЖ найчастіше застосовуються гібридні інвертори, що мають опцію підключення сонячних панелей.
“Сонячні” інвертори та ДБЖ
ДБЖ на основі сонячних систем займають наступний сегмент обладнання, що здатне забезпечити альтернативних живленням будинок/квартиру. Однак такі системи більш поширені у формі станцій, що працюють за зеленим тарифом (без акумуляторних батарей). Однак задачі автономізації будинку ставлять нові виклики перед комплектацією інженерами подібних систем.
На жаль, на ринку України склалась така ситуація, що більшість підрядників стараються настільки спростити комплектацію системи, яка передає енергію в мережу, що їх практично не можливо адаптувати до автономного режиму. А так, як мережа працює не стабільно чи подекуди практично відсутня – приходить нова ера подібного роду систем – це автономні чи гібридні системи. І тут криється основна проблема, що не усі постачальники готові правильно та безпечно сформувати технічне рішення та його реалізувати.
Інженери компанії ТеплоВам спеціалізуються на розробці саме таких систем, що можуть автономно забезпечити споживача живлення від сонячних станцій і одночасно можуть (при незначних перетвореннях) забезпечувати передачу енергії в мережу.
При цьому ми робимо основний акцент на безпеці запропонованого рішення та довговічній роботі обладнання – встановлюючи необхідні захисти та автоматику.
Ще одним можливим, але для багатьох можливо фантастичним, але й одночасно реалізовуваним, способом забезпечення енергією приватного будинку може стати варіант з використанням відновних джерел енергії. Таких ентузіастів є не багато, хто готовий встановити, наприклад, вітрогенератор чи може навіть гідрогенератор. Такі установки більш складні та потребують детального планування. Але теж можуть бути цілком реалістичним способом забезпечити себе енергією.
Щодо усіх перелічених способів забезпечити себе безперебійним живленням є одна дуже важлива деталь – основний критерій використання такого роду обладнання – це неухильне дотримання умов техніки безпеки, бо від цього залежить на пряму наше здоров’я і деколи навіть життя!
Коли хочемо підключити обране нами джерело – пам’ятаймо – краще скористатись послугами професіоналів ніж наражати себе на небезпеку від тих кустарних, на коліні зроблених і бозна-ким проданих приладів!
Як бачимо – є достатньо способів забезпечити себе автономним живленням. Вам залишається обрати відповідний по розумінню та кишені, а інженери ТеплоВам вже допоможуть його реалізувати професійно і вже в скоро Ви будете користуватись надійним джерелом живлення не переживаючи про безпеку себе та рідних.
Досвід та знання ТеплоВам допоможуть Вам отримати потрібне безперебійне живлення, необхідне освітлення та тепло і тим самим стати трохи ближчим до всіма нами очікуваної ПЕРЕМОГИ, бо ми всі знаємо, що СВІТЛО завжди перемагає темряву!!!