Труби. Трубопроводи підключень

Як правильно вибрати труби на опалення, водопостачання та труби для теплої підлоги.

Одним з основних етапів монтажу системи опалення та водопостачання є монтаж труб теплої підлоги, монтаж труб опалення та труб гарячого і холодного водопостачання. В 95% випадків на об’єктах застосовується пластмасова труба, тобто для прикладу – поліпропіленова труба Ekoplastik Wavin, труба Rehau, труба Kisan, труба на теплу підлогу Herz.

Обираючи систему опалення та систему теплих підлог, що Ви очікуєте від неї? Досить часто очікування не справджуються через неправильно підібране обладнання та погано зроблену роботу монтажника. Некваліфікований монтажник здатен зіпсувати не тільки Ваші нерви, але й матеріал, який як ви сподівались, повинен прослужити довгі роки. І от Ви змушені знову шукати хоч вибір Вами був вже зроблений.

Доречі, про вибір. Дуже важливо вибрати якісну трубу на теплу підлогу та кваліфікованих майстрів, адже вся труба на теплу підлогу заливається бетоном та покривається плиткою, а тому в разі використання неякісної труби прийдеться розбивати і новеньку плитку і якісну монолітну стяжку, що веде до великих затрат пов’язаних із ремонтом як власної оселі так і, у гіршому випадку, сусідів знизу. І це при умові, що відоме місце пошкодження труби теплої підлоги, бо якщо це місце не відоме, то знайти його у монолітному бетоні вкрай складно, а це означає, що доведеться зруйнувати велику площу поверхні теплої підлоги. А хто за це платитиме?

Тепла підлога RehauПридбавши якісну трубу для опалення, водопостачання та теплої підлоги Рехау у компанії «ТеплоВам» ви отримаєте кваліфікований розрахунок системи теплих підлог та допоміжного обладнання, якісне виконання робіт монтажниками, що пройшли навчання на представництві Рехау та мають спеціальний інструмент для систем опалення, водопостачання та теплих підлог Rehau Rautitan та Rehau Raubasic.

Компанія ТеплоВам є офіційним партнером компанії Rehau, і тому компанія Рехау гарантує якість робіт та матеріалівгарантійним сертифікатом на суму 800 тис. гривеньна компенсацію пошкоджень власності з вини труб Рехау. Згідно технічних характеристик труба Рехау при номінальних 80°С та 8 бар прослужить 50 років, що означає, що при звичайних умовах коли тиск та температура значно нижчі, цей термін буде значно більший – 70-90 років. Купити труби Рехау та замовити монтаж труб Rehau з гарантійним сертифікатом можна в компанії ТеплоВам.

Класичним варіантом для труб систем опалення є поліпропіленова труба Ekoplastik Wavin. Труба Ekoplastik Wavin виготовлена з поліпропілену РРR. В залежності від призначення труба Ekoplastik Wavin поділяється на Екопластік Вавін PN 20 (PP-R) для холодного та гарячого водопостачання та Ekoplastik Wavin STABI PN 20 (PР-R/Al/PР-R) для опалення, яка армована алюмінієвою фольгою. Серед новинок ринку також знаходиться труба Wavin Ekoplastik FIBER BASALT Plus з внутрішнім шаром з базальтового волокна. Основна відмінність труб для опалення та водопостачання полягає в наявності бар’єру – алюмінію чи базальту – шар в трубі опалення, який забезпечує міцність, мінімальне лінійне розширення та непроникність кисню в систему опалення, а як відомо кисень – це ворог металу, з якого складаються радіатори та котли. Тобто бар’єр забезпечує ще й збереження та довгий термін служби котлів опалення та радіаторів опалення.

Зрозуміло, що якісний матеріал – це лише половина справи, адже необхідно труби опалення та труби водопостачання з’єднати в систему – вибрати правильно діаметри труб опалення та труб водопостачання, з’єднати їх в одну систему. В компанії ТеплоВам вибір діаметрів труб опалення та труб водопостачання здійснюється на основі гідравлічного розрахунку, що гарантує що в радіаторах опалення буде тепло, а в крані водопостачання достатня кількість води. З’єднання труб Wavin Ekoplastik з поліпропілену здійснюється методом пайки, а як відомо для цього потрібен монтажник і паяльник. Це означає, що з’єднання труб Wavin Ekoplastik залежить від людського фактору – від досвіду монтажника – вміння налаштувати паяльник на потрібну температуру, витримати час нагріву труби паяльником. Монтажники компанії ТеплоВам володіють 10 річним досвідом роботи з поліпропіленовою трубою опалення та трубою водопостачання Wavin Ekoplastik на об’єктах різної складності – від квартир до житлових комплексів, що гарантує якісний монтаж, що підтверджується гарантійним сертифікатом від нашої компанії.