Зиму 2022 року українцям доведеться зустрічати в умовах жорстокої війни з російською федерацією. Країна-агресорка не гребує жодними методами: руйнує житлові квартали, запускає ракети в ТЕЦ, нівечить газопроводи. Тому українцям треба бути готовими до будь-якого розвитку подій, щоб зберегти здоров’я чи навіть життя.
Особливості опалювального сезону-2022 в українських містах
Кабінет міністрів України попередив громадян, що в їхніх помешканнях цієї зими може бути суттєво прохолодніше, ніж зазвичай. Це пов’язано з необхідністю економити дефіцитний газ та можливими надзвичайними ситуаціями. Адже від обстрілів російськими ракетами в ці темні часи не застраховане жодне місто, жодне газове сховище й жоден українець.
В Україні нині повністю заборонено експорт не лише блакитного палива, але й мазуту й вугілля. Це рішення урядовці прийняли для того, щоб адміністрації міст та сіл змогли придбати вдосталь ресурсів для своїх громад. Деякі очільники регіонів скористалися проєктом енергетичної безпеки USAID, щоб закупити генератори на випадок перебоїв з подачею електроенергії.
На території Луганщини та Донеччини опалювального сезону не буде, оскільки там перебитий газогін високого тиску. Харків, Миколаїв та Запоріжжя планують обігрівати. Однак в цих обласних центрах ситуація найбільш загрозлива, бо бойові дії ведуться зовсім поруч.
У Львові потужності котелень переводять на альтернативні види палива та встановлюють енергоощадні теплові насоси. Для укриттів та підвальних приміщень міста Лева готують буржуйки. Найближчим часом розраховують отримати пересувні котельні. Щоб люди могли зарядити мобільні телефони та зв’язатися зі своїми близькими під час відключень електроенергії, закупляють генератори.
Як підготувати власне житло до опалювального сезону?
Доки представники влади вирішують стратегічні завдання, населення теж не повинне сидіти, склавши руки:
- Приватний будинок обладнайте тепловим насосом. Цей інноваційний пристрій допоможе суттєво заощадити на електриці.
- Утепліть вікна, замініть пошкоджене скло.
- Утепліть вхідні двері.
- Заскліть віконечка на дахах і в підвалах.
- Встановіть за батареєю тепловідбивний екран.
- На випадку, якщо не буде газу, купіть невеличку електричну плиту.
- Придбайте нічничок на батарейках та запас батарейок. Так ви не залишитеся без світла.
- Сухий спирт дасть можливість підігріти їжу в екстремальній ситуації.
Кожен має потурбуватися про те, щоб перезимувати з найменшими втратами. Аби не замерзнути у власній оселі, згадайте давню приказку й готуйтесь заздалегідь. А компанія Тепло Вам зможе вам допомогти в переході на альтернативні джерела тепла, особливо якщо ви проживаєте в приватному будинку.