Що таке імпульсна перенапруга?

Це короткочасне зростання напруги понад  допустиму величину. Особливість-дуже швидке збільшення напруги (8-10 мікросекунд). Протягом такого імпульсу напруга може складати десятки тисяч вольт.
Причини виникнення імпульсних перенапруг.

Є два типи імпульсних перенапруг:

 • комутаційні перенапруги:
  -виникають в наслідок перехідних процесів в мережі, наприклад при включенні чи виключенні потужного електрообладнання з високою індуктивністю. Перенапруги такого типу особливо небезпечні для електронного обладнання, чутливих систем керування, комп’ютерів, їх п.з., іт.д.
 • атмосферні перенапруги: 
  –наведені перенапруги, що виникають при потраплянні блискавки в ЛЕП, землю, дерева  та інші об’єкти на відстані до 2км., або в результаті електромагнітного поля розряду блискавки.
  -прямі влучання блискавки в об’єкт, зовнішній блискавко захист, ЛЕП поблизу об’єкта.
  Імпульсні перенапруги поступово чи миттєво призводять до пробою ізоляції електрообладнання. Відсутність захисту, в такому випадку, рівноцінна усвідомленій згоді на значні фінансові втрати. Вихід з ладу електроприладів інформаційних мереж, напряму впливає на безпеку й може бути загрозою здоров’ю чи життю людини.
  Знизити такі перенапруги до безпечних величин можна тільки за допомогою ПЗІП

Що таке ПЗІП?

(ПЗІП-Пристрій Захисту від Імпульсних Перенапруг). Підключається до мережі електроживлення паралельно (в окремих випадках послідовно) й в пасивному стані ніяк не впливає на роботу іншого обладнання. При різкому зростанні напруги ПЗІП спрацьовує й вирівнює напругу до безпечного рівня.

За допомогою ПЗІП можна захищати як обладнання по стороні живлення так і електрообладнання, що підключене до мереж передачі даних(мережі відео спостереження, сигналізації, АСУ, Ethernet, антенні кабелі):

 • Лінії електроживлення
 1. Головні розподільчі пристрої;
 2. Розподільчі щити;
 3. Розетки, кінцеві споживачі;
 • Фотовольтаїка
 1. Захист інверторів (контролерів) від наведених імпульсів (по стороні постійної й змінної напруги)
 2. Захист кінцевих пристроїв
 • Інтернет мережі, відео спостереження, телебачення.

КОНСУЛЬТАЦІЇ

ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

МОНТАЖ