Тепловий насос: надійна інвестиція у майбутнє

Реалії сьогодення вимагають від споживачів економити природні ресурси, тому що їх запаси на жаль не є невичерпними. Відмінною альтернативою опалювальним приборам, системам водопостачання та кондиціонування є теплові насоси. З кожним днем установка цих приладів користується все більшим попитом.

Теплонасоси мають великий термін експлуатації, не завдають шкоди навколишньому середовищу і повністю пожежобезпечні. Вони являють собою економічні, екологічно чисті та безшумні системи за допомогою яких здобувається тепло з потенційних джерел (грунтових вод та підземних надр). Природними теплоносіями в теплових насосах є вода, земля та повітря.

Теплові насоси Львів представлені в компанії «ТеплоВам» широким вибором моделей. Вони придатні для використання як в невеликих дачних будиночках, так і в просторих заміських котеджах. Для опалення споруд тепловими насосами не потрібно отримувати багато різноманітних дозволів, будувати окреме котельне приміщення та платити великі суми за підключення до газової системи.

З чого складається тепловий насос і як вибрати потрібну модель обладнання

До складу теплонасосів входить теплообмінник, який передає тепло землі внутрішньому контуру, компресор, пристрій для пониження тиску, земляний зонд і земляний контур, контур опалення і гарячого водопостачання, а також теплообмінник, який здійснює передачу тепла до системи опалення від внутрішнього контуру.

В середині теплових насосів змінюються температурні режими в діапазоні від +8 до +75 градусів.

Вибір того чи іншого теплового насоса залежить від місця розташування будівлі. Якщо об’єкт знаходиться недалеко від водойми, використовують водний теплонасос. В гористій місцевості раціональним буде застосування повітряної технології. Коли будинок споруджений на великі земельні ділянці, насос вмонтовують у землю. Такий варіант у інших краях є найбільш розповсюдженим. Вартість послуг по встановленню теплового насоса залежить від місцевості. Найдешевше для замовника обійдеться монтаж у воду.

Сучасні теплові насоси розраховані на 30-50 років експлуатації. Вони приваблюють надійністю, енергонезалежністю, та використанням постійно відновлюваної енергії землі.

 

heating_pump_scheme

Ціни на газ ростуть щодня, адже газ – це невідновлюваний енергоресурс і з часом його стає все менше. Благо є альтернативні відновлювані джерела енергії, такі як ґрунт, вода, повітря. Тепловий насос – прилад, який відбираючи тепло з навколишнього середовища передає його системі опалення. Його дія основана на зворотньому циклі Карно і є фактично холодильником навпаки, адже холодильник відбирає тепло від продуктів та віддає його навколишньому середовищу. Хоча для України прилад відносно новий, в Європі та Америці його застосовують уже понад 40 років.

Принцип роботи теплового насосу винайдений ще у 1852 році англійським інженером-фізиком Лордом Кельвіном, а в 40-их роках XX ст. вперше застосовано на практиці Робертом Вебером. Вебер зауважив що тепло яке виробляє морозильна камера втрачається намарно і вирішив використати його передавши це тепло воді у бойлері, таким чином він з надлишком забезпечив свою сім’ю гарячою водою. Та Вебер не зупинився на досягнутому, згодом він вирішив використати ще й тепло ґрунту для передачі його повітрю, таким чином забезпечивши теплом весь дім. Температура ґрунту на глибині має плюсову температуру протягом року, таким чином якщо через змійовик пустити низькокиплячу рідину, (наприклад фреон кипить при «-3 °C»), то вона закипить і випарується, тепло пари в конденсаторі відбере вода системи опалення, а фреон віддавши тепло конденсується та повернеться в контур за наступною порцією тепла з ґрунту.

Джерелом відбору тепла може бути не тільки ґрунт, а й вода та повітря. Таким чино теплові насоси поділяються на наступні види:

 1. Геотермальні (використовують тепло землі, наземних або підземних ґрунтових вод) або так звані грунтові теплові насоси
  • замкнутого типу
   • горизонтальні грунтові теплові насоси. Колектор розміщується на площині горизонтально нижче глибини промерзання ґрунту (зазвичай від 1,20 м і більше). Цей спосіб можливо застосовувати за умови наявності земельної площі під контур.
   • вертикальні грунтові теплові насоси. Колектор розміщується вертикально у свердоловини глибиною до 200м
   • водні або водяні теплові насоси. Колектор розміщується у водоймі (озеро, ставок, річка) нижче глибини промерзання.
  • відкритого типу. У такій системі вода після віддачі тепла повертається назад у землю.
 2. Повітряні (теплові насоси. Джерелом відбору тепла є повітря навколишнього середовища)

HPclassification

Відповідно до приведеної класифікації на практиці відповідно застосовують теплові насоси типів


Переваги теплових насосів

Економічність. Тепловий насос використовує електричну енергію на багато ефективніше електричних котлів, адже споживаючи 1 кВт електроенергії тепловий насос видає 4,5 кВт теплової енергії, в той час як електрокотел на 1 кВт витраченої електроенергії видає той же 1 кВт тепловій енергії. Єдиний раз інвестувавши в систему опалення ви будете застраховані в майбутньому від постійного зростання цін на традиційні енергоносії.

Екологічність. При спалюванні палива (газовий та твердопаливний котел, піч, камін) утворюються шкідливі окиси типу CO, СO2, NОх, SO2 , PbО2 і навколо будинку на ґрунті з’являються сліди сірчаної, азотистої, фосфорної кислот і бензольних з’єднань. У тепловому насосі не відбувається спалювання тому й шкідливих викидів немає. Окрім того тепловий насос – прилад низькотемпературний, тому застосовується здебільшого для обігріву приміщень шляхом теплих підлог, а тепла підлога, як ми знаємо, створює більш рівномірний прогрів приміщення, що забезпечує додатковий комфорт та корисніше для здоров’я (адже немає конвекції, яку створюють радіатори, а значить немає руху пилу в повітрі).

Універсальність. Теплові насоси, обладнані реверсивним клапаном, працюють як на опалення, так і на охолодження. Влітку тепловий насос може відбирати тепло з повітря приміщення, охолоджуючи його, а надлишкове тепло віддавати для підігріву води або для басейну.

Безпека. Теплові насоси вибухо- і пожежобезпечні. У процесі опалення відсутні небезпечні гази, відкритий вогонь або шкідливі суміші. Деталі теплового насоса не нагріваються до високих температур, здатних стати причиною пожежі. Зупинка теплового насоса не приведе до його поломки, ним можна сміло користуватися після тривалого простою. Також виключене замерзання рідин у компресорі або інших складових частинах.

Виробники теплових насосів.

Наша компанія пропонує теплові насоси різних брендів, в тому числі Viessmann, Vaillant, Galmet, та інших, що дозволить підібрати оптимальний тепловий насос під будь-які індивідуальні потреби.