Кондиціонери

На сторінці 1–12 з 17 товарів

Кондиціювання повітря — автоматична підтримка в закритих приміщеннях всіх або окремих параметрів повітря (температури, відносної вологості, чистоти, швидкості руху повітря) з метою забезпечення оптимальних метеорологічних умов, найбільш сприятливих для самопочуття людей, ведення технологічного процесу, забезпечення схоронності цінностей.

Кондиціювання повітря в приміщеннях передбачається для створення і підтримки в них:

  • встановлених нормами допустимих умов повітряного середовища, якщо вони не можуть бути забезпечені більш простими засобами;
  • штучних кліматичних умов відповідно до технологічних умов всередені приміщення або частини його, цілий рік або протягом теплого або холодного періоду року;
  • оптимальних (або близьких до них) гігієнічних умов повітряного середовища у виробничих приміщеннях, якщо це економічно виправдано збільшенням продуктивності праці;
  • оптимальних умов повітряної середи в приміщеннях громадських і житлових будівель, адміністративних та багатофункциональних, а також допоміжних будівель промислових підприємств.

Кондиціонування повітря, здійснюване для створення та підтримки допустимих або оптимальних умов повітряного середовища, носить назву комфортного, а штучних кліматичних умов відповідно до технологічних вимог — технологічного. Кондиціонування повітря здійснюється комплексом технічних рішень, іменованих системою кондиціонування повітря (СКП). До складу СКП входять технічні засобі приготування, перемішування та розподілу повітря, приготування холоду, а також техничні засоби холодо- та теплопостачання, автоматики, дистанційного керування і контролю.

Кондиціонер презначений для регулювання та підтримки заданої температури повітря у приміщенні. Найбільш широко кондиціонери використовуються для зниження температури повітря всередені приміщень в жарку пору року і цілий рік в приміщеннях, де утворюється надлишкове тепло.

  1. Спліт-системи (англ. split — розщеплення) — складаються з двох блоків, внутрішнього та зовнішнього розміщення, з’єднаних між собою мідними трубами, по яких циркулює хладон. Зовнішній блок містить (подібно холодильнику) компресор, конденсатор, дросель та вентилятор; внутрішній блок — випарник і вентилятор. Разрізняються за типом виконання внутрішнього блоку: настінний, канальний, касетний, підлого-підстельовий (универсальний тип), колонний та інші.
  2. Моноблочний кондиціонер — новий тип кондиціонерів, для використання необхідні два отвори в стіні. Переваги: простий монтаж та обслуговування, відсутність рознімних з’єднань у фреоновій магістралі та, як наслідок, відсутність витоку фреону, максимально можливий коефіцієнт корисної дії, тривалий термін служби, низький рівень шуму.