Радіатори та термоголовки

При виборі системи опалення в першу чергу приділяють увагу вибору котла – його тепловій потужності та зовнішньому вигляду, не приділяючи при цьому достатньої уваги іншим важливим компонентам системи опалення. Одним з найважливіших компонентів системи опалення є радіатор, адже від правильного вибору радіаторів суттєво залежить комфорт у Вашій оселі.

Далі ми розглянемо основні види радіаторів, проаналізуємо їх переваги та недоліки відповідно до основних характеристик, яким повинні відповідати сучасні радіатори,а саме:

  • Висока тепловіддача, тобто здатність віддавати якомога більше теплової енергії ;
  • Здатність працювати при високих тисках, стійкість до гідравлічних ударів;
  • Висока корозійна стійкість до агресивного впливу опалювальної води;
  • Низька теплова інерційність .

Для двотрубних систем опалення широкого застосування набули стальні панельні або трубчаті дизайн-радіатори, алюмінієві, чавунні, біметалічні, а також канальні радіатори.

 

Стальні панельні радіатори– володіють високою тепловіддачею на одиницю об’єму та малою інерційністю, а значить забезпечують ефективне регулювання температури в приміщенні. Завдяки великій кількості типорозмірів та широкій гаммі дизайну даний тип радіаторів можна назвати оптимальним по співвідношенні ціна-якість.

 

В асортименті нашої компанії, даний тип радіаторів представлений наступними брендами – Kermi(Німеччина),Purmo, Stelrad, Vogel&Noot, Korado, Warmekraft, Thermokraft (обидва Туреччина), Алтермо (Україна)

Чавунні секційні радіатори – нейтральність по відношенню до різних типів теплоносія, дає можливість використовувати чавунні радіатори в системах з низькою якістю підготовки теплоносія. Також даний тип радіаторів характеризується високою пропускною здатністю , а головне – низькою ціною. Незважаючи на деякі свої переваги даний тип радіаторів має суттєві недоліки – низька стійкість до гідравлічних ударів, велика теплова інерційність через великий об’єм робочого середовища, а також висока вартість монтажу (на 30-40% вища в порівнянні з іншими типами радіаторів).

В асортименті нашої компанії, даний тип радіаторів представлений брендом – Viadrus.

Алюмінієві радіатори – володіють високою теплопровідністю (майже в 4,5 рази більша ніж у сталі та чавуну) малою інерційністю, простотою конструкції, стійкістю до гідроударів. Збільшення потужності радіатора відбувається шляхом додавання секцій. З одного боку дана простота конструкції є перевагою, з іншого – суттєвим недоліком, адже в багатьох випадках, щоб набрати потрібну потужність, необхідно суттєво збільшувати кількість секцій в ширину. Такого розміру радіатор може просто не вписатися в передбачене для монтажу місце. Також алюмінієві радіатори ставлять високі вимоги до якості теплоносія, вони є несумісними з іншими металами (сталь, мідь), а саме з цих матеріалів в основному виготовляють теплообмінники сучасних котлів.

В асортименті нашої компанії, даний тип радіаторів представлений брендом – Global.

Біметалеві радіатори – відрізняються від литих алюмінієвих наявністю всередині стального осердя.
Даний тип радіаторів характеризується високою міцністю (витримують від 20 до 40 бар), теплопровідністю, малою інерційністю, довговічністю, стійкістю до корозії.
В асортименті нашої компанії, даний тип радіаторів представлений брендом – Global.

Канальні радіатори – використовуються при неможливості встановити будь-який інший тип радіатора – наприклад у випадку,коли вікно розміщене на усю висоту стіни. В більшості випадків канальні радіатори застосовуються як теплова завіса, при цьому підлогове опалення є основним.
В асортименті нашої компанії, даний тип радіаторів представлений брендами – Polvax,Kermi.

Проаналізувавши характеристики усіх типів радіаторів можемо зробити наступні висновки:

  • Для міських забудови із старими системами опалення найкраще застосовувати чавунні радіатори, адже вони є більш «живучими» у складних умовах в порівнянні з іншими типами радіаторів.
  • Для котеджів, приватних будинків, квартир, особняків можна застосовувати усі типи радіаторів, але при цьому потрібно враховувати усі вищенаведені технічні характеристики радіаторів та їх технічні нюанси. При виборі, в даному випадку, на перший план виходять такі фактори як ціна, компактність, дизайн.
  • Для сучасних багатоповерховий новобудов найкраще застосовувати алюмінієві та біметалічні радіатори, що відрізняються високою міцністю та стійкістю до корозії.

Залишається Вам порадити одне – довірте підбір радіаторів професійним спеціалістам теплотехнікам, а не дизайнерам чи продавцям, адже від цього буде залежати ефективність та довговічність Вашої системи опалення.